Hakkımızda » Kuruluşumuz
Kuruluşumuz

 

Konya Sarraflar ve Kuyumcular Derneği, 25.05.1985 yılında, üyeleri ile yanlarında çalışanların mesleki,sosyal ekonomik ihtiyaçlarını gidermek,sanat ve ticaretinin mesleki ahlak ve kamu yararına uygun,ahenkli ve verimli bir tarzda gelişmesini sağlamak,müşterilerileri ile aralarındaki münasebetleri düzenlemek gayesi ile Dernekler Kanununa göre kurulmuş olup, 2908 Sayılı Dernekler Kanununa intibakı sağlanmıştır. Dernek kurulmadan önce 1970-1985 yılları arasında bu görevi fahri olarak yapan Ali ONÜÇYILDIZ'a gösterdiği gayret ve çalışmalarından dolayı sonsuz teşekkürlerimizi bir borç biliriz.

Dernek kuruluş aşamasında oldukça önemli maddi problemlerle karşılaşmış, kurucuların iş yerleri çalışma mekanı olarak kullanılmış, harcamaların çoğu yine kurucular tarafından karşılanmıştır.

Derneğimiz, 1985 yılında Şükran mah. Tevfikiye cad.Çıkrıkçılar sok. NO:71 Kat:2/204 KONYA adresinde kiralık olarak tutulan büroda çalışmalarını sürdürmüştür. Hizmetin boyutlarının genişlemesi sonucu,çeşitli departmanların açılması daha teknik, bilimsel ve daha yoğun bir çalışma zorunlu hale gelmiştir. O nedenle de mevcut yer yetersiz kalmış, Bunun üzerine oda Şükran mah. Tevfikiye cad Ahibaba sok.Garanti İş hanı NO:1-2/25 adresine taşınmıştır.
 
O dönemin şartlarına göre fonksiyonel biçimde düzenlenen mekan rahat bir çalışma ortamına kavuşturulmuşsa da devamlı gelişme gösteren derneğimiz için mevcut mekan da yeterli gelmemektedir. Hedefimiz üyelerimizin layık olduğu çağdaş hizmeti, çağdaş ortamlarda vermektir.

Foto Galeri Video Galeri
Başkan Kuşdemir'den Mesaj
Dernek yönetimi olarak üyelerimizden aldığımız yetkiyle,Meslektaşlarımızın haklarını koruma ile ilgili her türlü kolaylığı sağlamak, sorunları daha hızlı ve pratik çözümler üreterek yapılması gereken hizmetlerin sadece dernek faaliyetleri içerisinde kalmaması Konyamıza, hemşerilerimize mesleğimize en dürüst ve doğru yaklaşımlarla hizmet edeceğiz.Yusuf YAŞAR